کد خبر: 10157
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵

تاخیر در زمان برگزاری آزمون های مرحله دوم المپیاد دانش آموزی سال تحصیلی ۹۸-۹۷

آزمون های مرحله دوم المپیاد دانش آموزی سال تحصیلی 98-97 با یک هفته تاخیر برگزار می شود.

منظومه دانش‌پژوهان علامه امینی: طبق مصوبه جلسه ستاد برگزاری آزمون‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، آزمون‌های مرحله دوم المپیادهای علمی در سال تحصیلی ۹۸-۹۷، به دلیل بروز حوادث غیرمترقبه و طبیعی در برخی از استان‌ها، با یک هفته تأخیر برگزار می‌شود.

زمان برگزاری آزمون مرحله دوم المپیاد دانش آموزی سال ۹۸

بر این اساس آزمون‌های مرحله دوم المپیادهای علمی که پیش از این قرار بود از سوم تا ششم اردیبهشت ماه سال ۹۸ برگزار شود با یک هفته تاخیر در روز سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه تا روز جمعه ۱۳ اردیبهشت ماه امسال برگزار می‌شود.

تعداد دانش آموزان شرکت کننده در المپیاد سال تحصیلی ۹۸-۹۷

لازم به ذکر است؛ در مجموع ۸۳ هزار و ۶۹۴ نفر از دانش آموزان در در مرحله اول المپیادهای ۹ گانه که اول تا پنجم بهمن سال ۹۷ برگزار شد، شرکت کردند که از این تعداد در رشته ادبی هزار و ۱۴ نفر، جغرافیا ۴۲۳ نفر، ریاضی هزار و ۶۵۹نفر، زیست‌شناسی هزار و ۲۲۰ نفر، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ۳۰۰ نفر، شیمی ۶۵۰ نفر، کامپیوتر هزار و سه نفر، فیزیک ۸۲۶ نفر و نجوم ۷۰۰ نفر برای شرکت در مرحله دوم پذیرفته شدند.


نمونه سوالات و پاسخنامه مراحل دوم المپیادهای مختلف را اینجا دانلود کنید


المپیادهای ۹ گانه شامل ریاضی، شیمی، فیزیک، ادبی، کامپیوتر، نجوم و اختر فیزیک، جغرافیا، سلول‌های بنیادی و زیست‌شناسی است که تعداد کل دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم که امکان شرکت در المپیادهای ۹ گانه را داشتند، یک میلیون و ۸۹۵ هزار و ۵۰ نفر بوده است.

جالب است بدانید؛ به طور معمول کمتر از ۱۰ درصد داوطلبان مرحله اول المپیادهای ۹ گانه در مرحله دوم پذیرفته می‌شوند و در مرحله دوم نیز از مجموع این ۱۰ درصد حدود ۳۶۰ نفر برای مرحله سوم که معروف به دوره آموزشی تابستانی است، انتخاب خواهند شد.

نحوه برگزاری مرحله دوم المپیاد ۱۳۹۸

جدول زمانی آزمون های مرحله دوم المپیاد

آزمون های مرحله دوم المپیادهای دانش آموزی در سال ۹۸ به شرح جدول زیر است که از این رو دانش آموزان ممتاز دبیرستان علامه امینی که توانسته اند در مرحله اول این المپیاد موفق شوند، با توجه به این جدول می توانند خود را آماده موفقیتی دیگر نمایند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب دانش آموزان

فلکه دوم صادقیه ابتدای آیت الله کاشانی بوستان اول گلستان اول | شماره 22 | 44002710 و 44062821

نمايش نقشه | نقشه سايت

آدرس مدرسه