کد خبر: 12563
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1398 - 12:33

نتایج امتحانات نهایی چه زمانی اعلام می شود؟

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: بیش از ۸۸.۷۶ درصد اوراق امتحانات نهایی تصحیح و نمرات دانش‌آموزان در سامانه ثبت شده است.

منظومه دانش‌پژوهان علامه امینی: خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت تصحیح اوراق امتحانات نهایی خرداد ۱۳۹۸ اظهار داشت: تعداد ۶۷۸ هزار و ۹۵۵ دانش‌آموز (۳۱۰۸۵۴ پسر و ۳۶۸۱۰۱ دختر) در امتحانات نهایی شرکت کردند که از این تعداد ۵۴۶ هزار و ۸۳۹ نفر پایه دوازدهم نظام جدید (۳+۳+۶) و ۱۳۲ هزار و ۱۱۶ نفر پایه سوم متوسطه نظری و فنی حرفه‌ای سالی واحدی و پیش‌دانشگاهی هستند.


نقش مشاوره در موفقیت دانش آموزان دبیرستان دخترانه علامه امینی


وی افزود: امتحانات در ۴۲۷۳ حوزه اجرا داخل و ۹۵ حوزه اجرا خارج از کشور از تاریخ ۳۱/۰۲/۹۸ تا ۲۵/۰۳/۹۸ با نظم، آرامش، امنیت و صحت شایان توجهی برگزار شد.

ساکی ادامه داد: در این دوره ۴۳ عنوان ماده درسی برای پایه دوازدهم نظری در چهار رشته، ۴۰ عنوان ماده درسی برای پایه سوم متوسطه سالی واحدی در چهار رشته و ۲۰ عنوان ماده درسی برای پیش‌دانشگاهی در پنج رشته و ۱۵۵ عنوان ماده درسی برای پایه سوم فنی و حرفه‌ای در ۳۱ رشته به‌صورت نهایی و ۶۶۲ عنوان ماده درسی برای پایه‌های اول تا دوازدهم داوطلبان آزاد و آموزش از راه دور خارج از کشور به شکل هماهنگ انجام شد.


کارنامه اختصاصی دبیرستان علامه امینی؛ راهکاری برای درخشش دانش آموزان


رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به فرایند تصحیح اوراق اشاره کرد و گفت: تاکنون در ۳۱۲ حوزه تصحیح داخلی و ۹ حوزه تصحیح خارج از کشور بیش از ۸۸.۷۶ درصد اوراق تصحیح و نمرات دانش آموزان در سامانه ثبت شده است.

ساکی گفت: حداکثر تا پنجم تیرماه نتایج امتحانات نهایی اعلام خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب دانش آموزان

فلکه دوم صادقیه ابتدای آیت الله کاشانی بوستان اول گلستان اول | شماره 22 | 44002710 و 44062821

نمايش نقشه | نقشه سايت

آدرس مدرسه