معرفی

به نام خدای مهربان

سلام ، به سايت دبيرستان علامه امينی(ره)  منطقه 5 خوش آمديد

دبيرستان علامه امينی(ره)  منطقه 5 در سال 1370 به همت مديريت سابق منطقه 6 آموزش و پرورش تهران حاج آقا نقدی تاسيس گرديد و به اهتمام جمعی از فارغ التحصيلان ممتاز دبيرستان‌های نمونه دولتی، كه اكنون هر كدام از قوی ترين و مطرح‌ترين دبيران دبيرستان‌های تهران می‌باشند، با سختكوشی تمام حركت علمی خود را آغاز کرد.

در سال 1382 همكاری‌هايی با دبيرستان انرژی اتمی در جلسات مختلف داشت و تجارب خود را با اين دبيرستان به اشتراک نهاد و با تبادل دبيران موفق اين همكاری به اوج رسيد، كه در سال 1385 سطح همكاری‌های اين دو دبيرستان به استفاده از دبيران مشترک در بعضی از دروس و نيز دروس المپياد محدود گرديده است و اين دبيرستان از ابتدا بصورت كاملا مستقل بوده و عضو هيچ مجموعه‌ای نمی‌باشد.

  جهت آگاهی شما عزيزان از منش و روش اين دبيرستان مطالب ذيل را به آگاهی شما سروران عزيز می رسانيم : 

 1. تكيه بر اعتدال، معنويت، خردمندی و توجه به مبانی تربيت اسلامی از خصوصيات دبيرستان است.
 2. توجه ويژه به المپيادها بعنوان پلی محكم جهت دستيابی به كنكور از سياست‌ها و كسب رتبه سوم المپياد تهران به لحاظ درصد قبولی و كسب 25% رتبه های كمتر از 1000 حاصل استمرار اين سياست‌ها می‌باشد.
 3. قوی ترين كادر دبيران سال چهارم و  المپيادهای كشور در اين مجموعه تدريس می‌نمايند.
 4. برگزاری كلاس‌های المپياد در پايه دهم و يازدهم با قويترين دبيران المپياد كشور در اوقات فعال و در ساعات اوليه روز می‌باشد و ايجاد معافيت‌های كلاسی برای دانش آموزان پر انرژی در زمينه‌های المپياد از روش‌های مرسوم دبيرستان می‌باشد.
 5. دانش آموزان پايه دهم و يازدهم دبيرستان برای استفاده از قويترين دبيران المپياد كشور جداسازی نمی‌شوند و فقط بر اساس علاقه‌مندی ها گرايش المپيادی مورد نظر خود را انتخاب می‌نمايند.
 6. نگاه ويژه به دروس عمومی ضامن موفقيت دانش آموزان در كنكور می‌باشد.
 7. برگزاری اردوهای تفريحی برون استانی، تحقيق‌های علمی و پژوهش در حوزه علوم انسانی، برگزاری كلاسهای تابستانی
 8. حضور مشاور و دبير راهنمای پايه جهت كنترل اوضاع درسی و تربيتی دانش آموز، برگزاری آزمون‌های تستی هماهنگ، كارنامه‌های 5 گانه، كارنماهای فرهنگی و انضباطی از رويه‌های معمول دبيرستان است.
 9. پرهيز از بخشی نگری و توجه تام به همه جانبه‌گرايی در تربيت دانش آموزان از شاخصه‌های بارز دبيرستان است؛ لذا برنامه‌های ذيل به طور فعال اجرا می‌شود:

 • دانش آموزان اين دبيرستان تا پايان تحصيلات از طريق آموزش و سايت مجهز كامپيوتری دبيرستان به سيستم‌های عامل، اغلب نرم‌افزارهای كاربردی به صورت كاملاً حرفه‌ای و پروژه محور و نيز به يک زبان برنامه نويسی مسلط می‌شوند.
 • برگزاری كلاسهای فرهنگی، نقد فيلم، نقد و تحليل روزنامه های اجتماعی و ورزشی و شرايط روز از برنامه های جاری دبيرستان برای جلوگيری از تربيت يک بعدی است.
 • برگزاری كلاسهای روبوتيک و روبوكاپ (مكانيک – الكترونيک – نرم افزار) جهت افزايش مهارتهای عملی و كاربردی كردن آموزش های تئوری مورد تاكيد است.
 • برگزاری فعال شوراهای دانش آموزی و دميدن روح كار جمعی به بدنه دانش آموزی.

 

 

با احترام – آموزش دبيرستان علامه امينی  منطقه 5

فلکه دوم صادقیه ابتدای آیت الله کاشانی بوستان اول گلستان اول | شماره 22 | 44002710 و 44062821

نمايش نقشه | نقشه سايت

آدرس مدرسه