معرفی

به نام خدای مهربان

سلام ، به سايت دبيرستان علامه امينی(ره)  منطقه ۵ خوش آمديد

دبيرستان علامه امينی(ره)  منطقه ۵ در سال ۱۳۷۰  به همت مديريت سابق منطقه ۶ آموزش و پرورش تهران حاج آقا نقدی تاسيس گرديد و به اهتمام جمعی از فارغ التحصيلان ممتاز دبيرستان‌های نمونه دولتی، كه اكنون هر كدام از قوی ترين و مطرح ترين دبيران دبيرستانهای تهران می باشند، با سختكوشی تمام حركت علمی خود را آغاز نمود.

در سال ۱۳۸۲ همكاريهايی با دبيرستان انرژی اتمی در جلسات مختلف داشت و تجارب خود را با اين دبيرستان به اشتراک نهاد و با تبادل دبيران موفق اين همكاری به اوج رسيد، كه در سال ۱۳۸۵ سطح همكاريهای اين دو دبيرستان به استفاده از دبيران مشترک در بعضی از دروس و نيز دروس المپياد محدود گرديده است و اين دبيرستان از ابتدا بصورت كاملا مستقل بوده و عضو هيچ مجموعه ای نمی باشد .

  جهت آگاهی شما عزيزان از منش و روش اين دبيرستان مطالب ذيل را به آگاهی شما سروران عزيز می رسانيم : 

 1. تكيه بر اعتدال، معنويت، خردمندی و توجه به مبانی تربيت اسلامی از خصوصيات دبيرستان است.
 2. توجه ويژه به المپيادها بعنوان پلی محكم جهت دستيابی به كنكور از سياستها و كسب رتبه سوم المپياد تهران به لحاظ درصد قبولی و كسب ۲۵% رتبه های كمتر از ۱۰۰۰ حاصل استمرار اين سياستها می باشد.
 3. قوی ترين كادر دبيران سال چهارم و  المپيادهای كشور در اين مجموعه تدريس می نمايند.
 4. برگزاری كلاسهای المپياد در پايه دهم و يازدهم با قويترين دبيران المپياد كشور در اوقات فعال و در ساعات اوليه روز می باشد و ايجاد معافيتهای كلاسی برای دانش آموزان پر انرژی در زمينه های المپياد از روشهای مرسوم دبيرستان می باشد.
 5. دانش آموزان پايه دهم و يازدهم دبيرستان برای استفاده از قويترين دبيران المپياد كشور جدا سازی نمی شوند و فقط بر اساس علاقه مندی ها گرايش المپيادی مورد نظر خود را انتخاب می نمايند.
 6. نگاه ويژه به دروس عمومی ضامن موفقيت دانش آموزان در كنكور می باشد.
 7. برگزاری اردوهای تفريحي برون استانی، تحقيقهای علمی و پژوهش در حوزه علوم انسانی، برگزاری كلاسهای تابستانی
 8. حضور مشاور و دبير راهنمای پايه جهت كنترل اوضاع درسی و تربيتی دانش آموز، برگزاری آزمونهای تستی هماهنگ، كارنامه های ۵ گانه، كارنماهای فرهنگي و انضباطی از رويه های معمول دبيرستان است.
 9. پرهيز از بخشی نگری و توجه تام به همه جانبه گرايی در تربيت دانش آموزان از شاخصه های بارز دبيرستان است؛ لذا برنامه های ذيل به طور فعال اجرا می شود:

 • دانش آموزان اين دبيرستان تا پايان تحصيلات از طريق آموزش و سايت مجهز كامپيوتری دبيرستان به سيستمهای عامل، اغلب نرم افزارهای كاربردی به صورت كاملاً حرفه ای و پروژه محور و نيز به يک زبان برنامه نويسی مسلط می شوند.
 • برگزاری كلاسهای فرهنگی، نقد فيلم، نقد و تحليل روزنامه های اجتماعی و ورزشی و شرايط روز از برنامه های جاری دبيرستان برای جلوگيری از تربيت يک بعدی است.
 • برگزاری كلاسهای روبوتيک و روبوكاپ (مكانيک – الكترونيک – نرم افزار) جهت افزايش مهارتهای عملی و كاربردی كردن آموزش های تئوری مورد تاكيد است.
 • برگزاری فعال شوراهای دانش آموزی و دميدن روح كار جمعی به بدنه دانش آموزی.

 

با احترام – آموزش دبيرستان علامه امينی  منطقه ۵

فلکه دوم صادقیه ابتدای آیت الله کاشانی بوستان اول گلستان اول | شماره 22 | 44002710 و 44062821

نمايش نقشه | نقشه سايت

آدرس مدرسه