کد خبر: 12602
تاریخ انتشار: 8 تیر 1398 - 15:09

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری 98 اعلام شد / چند نفر در کنکور 98 ثبت نام کرده اند؟!

فرایند توزیع کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سال ۹۸ از صبح  یکشنبه ، نهم تیرماه آغاز می‌شود.

منظومه دانش‌پژوهان علامه امینی: کارت شرکت در آزمون تمامی گروه‌های آزمایشی به همراه برگه راهنمای آزمون سراسری از فردا یکشنبه ۹ تیرماه در سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور توزیع می‌شود و این امر تا ۱۲ تیرماه ادامه دارد.


اسامی دانش‌آموزان پذیرفته شده دبیرستان علامه امینی در دانشگاه‌های بزرگ کشور


لازم به ذکر است؛ تمام داوطلبان باید نسبت به دریافت کارت چاپی و برگه راهنمای آزمون در مهلت مقرر اقدام کنند.

آن دسته از داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده‌اند، باید علاوه بر کارت چاپی شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد نسبت به چاپ کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروه‌های آزمایشی دوم و سوم خود اقدام کنند.

برگزاری آزمون سراسری ۹۸ برای رشته‌های تحصیلی با آزمون

آزمون سراسری سال ۹۸ برای رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دوره‌های نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

تعداد داوطلبان در کنکور 98

حدود یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب در آزمون سراسری 98 ثبت نام کردند که ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ نفر در گروه ریاضی و فنی، ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ نفر در گروه علوم تجربی، ۲۸۲ هزار و ۳۰۶ نفر در گروه علوم انسانی، ۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر در گروه هنر و ۱۰ هزار و ۸۷ نفر در گروه زبان‌های خارجی هستند.


آموزشی با طعم گیلاس در دبیرستان دخترانه علامه امینی واحد مهراندخت


با توجه به اعلام علاقه مندی تعدادی از داوطلبان برای شرکت در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان، برای گروه آزمایشی هنر ۱۰۳ هزار و ۷۲۰ کارت و برای گروه آزمایشی زبان‌های خارجی ۱۶۵ هزار و ۶۱۱ کارت صادر شده است.

از ۲۳۴ هزار و ۱۰۹ داوطلبی که علاقه مندی دوم و سوم را اعلام کرده‌اند، ۱۵۲ هزار و ۸۷۸ داوطلب زن و ۸۱ هزار و ۲۳۱ داوطلب مرد هستند.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب دانش آموزان

فلکه دوم صادقیه ابتدای آیت الله کاشانی بوستان اول گلستان اول | شماره 22 | 44002710 و 44062821

نمايش نقشه | نقشه سايت

آدرس مدرسه